ANAP İl Başkanlığı’nın açılışı dün büyük bir coşkuyla gerçekleşti. Açılışa katlan ANAP Genel Başkan İbrahim Çelebi, “Türkiye hem ekonomik açıdan, hem de hem sosyolojik anlamda bir kumpasın içerisinde. Ortak akılla bu oyunların hepsini bozacağız” dedi

ANAP İL BAŞKANLIĞI AÇILDI

Anavatan Vatan Partisi Antalya İl Başkanlığı’nın açılışı dün ANAP Genel Başkanı İbrahim Çelebi’nin katılımı ile gerçekleşti. Başkan Çelebi’nin yansıra ANAP İl Başkanı Alihan Kansu ve birçok siyasi yer aldı. Türkiye’nin büyük bir kumpas içinde olduğunu söyleyen Genle Başkan Çelebi, hükümetin yanında olduklarını belirtti. Başkan Çelebi, ortak akılla bu sorunları çözüleceğini altını çizerek, “İç huzursuzluktan bunalan Türkiye’yi barıştıran partidir Anavatan. Şimdi sur iyede çıkartılan ve bizim başımıza bela edilen bir Suriye problemi var. Yıllardır ıraktan bize terör ihracı var ve adeta Türkiye hem ekonomik açıdan, hem de hem sosyolojik anlamda bir kumpasın içerisinde. İşte ortak akılla bu oyunların hepsini bozacağız. Biz kimsenin şahsın yanında değiliz devletimizin yanındayız. Devletimizin yanında da olmaya devam edeceğiz. Anavatan Partisi kişisel çıkarları, siyasi ihlalleri bir ülke mevzusu olduğu zaman bir kenara atabilen kadroların oluşturduğu, ender siyasi partilerden birisidir. Anavatan Partisi geçmişte Türkiye’ye her anlamda kanatlandığı gibi bu anlamda da siyasetin yeniden normalleşmesi adına çatışan siyasetin uzlaşıp kültürünü yeniden kazandırılması adına sahalardayız. Biz diyoruz ki mevzu vatansa gerisi teferruat. Vatana sahip çıkmakta siyaset kurumu olarak hepimizin görevi. Anavatan Partisi de böyle sıradan konunmuş bir isim değil bizim kutsal azizlerimizden, analarımızdan ve aziz birliğimiz vatanımızdan esinlenerek ana vatan partisi ismi konulmuştur. Anavatan Partisi 36 yıllık köklü bir gelenek anavatan partisi bir ara üzenlerine oynan oyunlardan dolayı nadas dönem atlattı. Anavatan Partisi tükenenin iyi yönetilmesi adında tüm katkıları sağlayacaktır” diye konuştu.

“HIRSIMIZ YOK”

Kişisel hırslarının olmadıklarını söyleyen ANAP Antalya İl Başkanı Alihan Kansu ise “Kişisel siyasi hırsımız asla yok, beklentimiz yok, Anavatan Partisi siyasi tarihe derin izlerini bırakmış bir partidir. Sadece ekonomik ve sosyal kültürel projelerle bu günün siyasetine vesile olan bir parti değildir Anavatan. Partimiz bu gün ilk adımızı attığımız il başkanlığı ile birlikte büyümeye devam edecektir. Az önce de ifade ettiğim gibi arkadaşlarımla birlikte bu gün itibarinde çok önemli bir sorumluluğu üstümüze alıyoruz. Daha önemlisi çok kıymetli bir siyasi mirası emanetçileri olarak nitelikli samimi ve dürüst siyaset yaparak vatandaşlarımızın yanında olacağız” ifadelerine yer verdi.